باورهای غلط درباره مصرف تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک)

باورهای غلط درباره مصرف تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک)

باورهای غلط درباره مصرف تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک)

باورهای غلط درباره مصرف تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک)

همانطور که مستحضر هستید تخم مرغ یکی از مهم ترین موارد در سبد غذایی خانوار شناخته شده است و متخصصان تغذیه همواره به مصرف این ماده غذایی تاکید می کنند. انسان برای سلامت و تندرستی خود نیازمند به یک برنامه غذایی متعادل و مناسب می باشد، در این برنامه غذایی باید تمامی مواد مورد نیاز بدن از جمله پروتئین ها، لیپیدها، کربوهیدرات ها، ویتامین ها، مواد معدنی، آب و … گنجانده شود. انسان بدون مصرف هر یک از موارد گفته شده توان زندگی و رشد نخواهد داشت. تخم مرغ یکی از غذاهای طبیعی است که حاوی تمام موارد گفته شده می باشد. این ماده ی مغذی یکی از بالاترین ضرایب گوارش پذیری را دارا است. به جرات می توان گفت که تخم مرغ بهترین غذایی است که نمی توان در آن تقلب کرد چرا که در پوسته اصلی خود قرار دارد و محافظت می شود، بنابراین استفاده درست از تخم مرغ در برنامه غذایی می تواند به صورت شگفت انگیزی کمبود تغذیه افرادی مانند کودکان، مادرهای شیرده، بیمارانی که در دوران نقاهت به سر می برند و کهنسالان و … را جبران خواهد کرد. اگر شما به دنبال خرید عمده تخم مرغ هستید، در صورت تمایل می توانید با نمایندگی تخم مرغ سبز تماس حاصل فرمایید. لازم است گفته شود که با خرید به عمده تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک) از تخفیفات این مجتمع بهره ببرید. در ادامه این مطلب تعدادی از باورهای غلط و رایج مردم در مورد مصرف تخم مرغ را شرح خواهیم داد:

  • بسیاری از افراد معتقد هستد که مصرف بیش از یک تخم مرغ در روز باعث افزایش کلسترول خون شده و برای قلب مناسب نیست، اما باید بگوییم که خوردن بیش از یک تخم مرغ برای تمام اقشار جامعه نه تنها باعث افزایش کلسترل خون نشده بلکه می تواند برای عملکرد قلب مفید باشد.
  • این تفکر که مصرف تخم مرغ در گروه های مختلف جمعیتی جهان با کلسترول ارتباط دارد، غلط می باشد. بر اساس شواهد اپیدمیولوژیکی، در واقع سرانه مصرف تخم مرغ در اقشار مختلف جامعه رابطه ای با درصد بروز بیماری های قلبی و عروقی ندارد بلکه مصرف روزانه دست کم یک عدد تخم مرغ می تواند ضامن سلامتی شما گردد.
  • برخی از افراد با خود می پندارند که مصرف فرآورده های دامی باعث بروز حمله های قلب می شود، باید بگوییم که تخم و لبنیات به صورت غیر مستقیم در افزایش طول عمر خواهد شد. با توجه به آمار داده شده مصرف غذاهای حاوی تخم مرغ و محصولات لبنی ۲۰ درصد خطر فوت به دلیل حمله قلبی را کاهش می دهد. 
  • تصور در بسیاری از مردم این است که تخم مرغ حاوی مقدار زیادی اسید چرب و اشباع (ترانس) بوده و اثر منفی بر روی بدن دارد اما لازم است گفته شود که تخم مرغ دارای کلسترول خوب می باشد که یک سوم آن اسید چرب اشباع (HDL) شده است و هیچ تغییر بدی از نوع LDL:HDL ایجاد نمی کند.

مصرف تخم مرغ به چه افرادی توصیه می شود؟

مصرف تخم مرغ برای اکثر اقشار جامعه لازم و ضروری است. برای مثال:

زنان باردار و شیرده به دلیل شرایطی که دارند باید برای جبران کمبودهای مواد مورد نیاز بدن باید از تخم مرغ استفاده کنند، همچنین مصرف این ماده غذایی برای کودکان و نوجوانان به دلیل رشد جسمی لازم و ضروری می باشد. ورزشکاران نیز به دلیل ورزش های سنگین و افزایش حجم عضه های خود به ماده غذایی نیازمند هستند که پروتئین مورد نیاز بدن آن ها تامین کند بنابراین استفاده از تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک می تواند بسیار مفید واقع گردد. لازم به ذکر است که بیماران در دوران نقاهت باید از غذاهایی با ارزش غذایی بالا استفاده کنند، ما به شما مصرف تخم مرغ را توصیه می کنیم. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *