تاثیر کلسترول تخم مرغ سبز بر بدن

تاثیر کلسترول تخم مرغ سبز بر بدن

تاثیر کلسترول تخم مرغ سبز بر بدن

تاثیر کلسترول تخم مرغ سبز بر بدن

با توجه به طعم، ارزش غذایی بالا و سهولت مصرف تخم مرغ سبز، افرادی هستند که به دلیل بالارفتن کلسترول بدنشان از این ماده غذایی استفاده نمی کنند. در حالی که تحقیقات نشان داده است که بزرگسالان بدون تاثیر افزایش بیماری های قلبی و عروقی با خیالی آسوده می توانند از تخم مرغ سبز استفاده کنند. همچنین افزودن ۲ عدد تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک در برنامه غذایی روزانه، در افزایش کلسترول خون جوانان سالم هیچ ارتباطی نداشته و این افراد می توانند در یک رژیم غذایی کم چرب از یک یا دو تخم مرغ در طول روز، بدون افزایش سطح کلسترول خون مصرف کنند. برای اطلاع از بررسی ارتباط مصرف تخم مرغ سبز با سطح کلسترول می توانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

کلسترول چیست ؟

کلسترول را می توان مواد چربی که در زرده تخم مرغ سبز وجود داشته و برای عملکرد ساختمان و سلول های بدن ضروری می باشد، تعریف کرد. کلسترول یکی از مواد تشکیل دهنده چربی است که حتی وجود آن باعث نرمی پوست می شود. کلسترول برای تولید هورمون های جنسی و غدد فوق کلیوی، ویتامین D و تولید نمک های صفرا در بدن نیز ضروری می باشد. عواملی مانند مقدار و نوع مواد غذایی، وزن و فعالیت بدنی، سن و جنس و یکی از مهم ترین آن ها ژن و وراثت، بر غلظت کلسترول خون در بدن، موثر می باشد. که اگر این عوامل در بدن باعث افزایش کلسترول خون شوند، چربی در سطح رگ رسوب می کند و در نتیجه این رسوب ها جریان خون را دچار مشکل می کنند و باعث افزایش خطر حمله قلبی خواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم عادت غذایی خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید میزان کلسترول خود را در سطح پایینی حفظ نمایید.

بررسی ارتباط مصرف تخم مرغ با سطح کلسترول

تخم مرغ یک ماده غذایی مقوی و دارای ۲۱۵ میلی گرم کلسترول می باشد. باید بدانید که زرده تخم مرغ دارای کلسترول بوده و سفیده آن فاقد کلسترول است. با توجه به مقدار کلسترول موجود در زرده تخم مرغ سبز، برای کاهش کلسترول خون؛ مصرف چربی کمتر ( چربی های اشباع شده ) مهم تر از مصرف کلسترول کمتر می باشد. براساس اطلاعات به دست آمده باید بگوییم که کلسترولی که از راه غذا دریافت می شود با کلسترولی که در خون موجود می باشد، یکسان نیست. به عبارت دیگر کلسترول موجود در غذا به طور مستقیم به کلسترول خون افزوده نمی شود. بنابراین بخش اعظم کلسترول خون در داخل بدن هر فرد تولید شده و با افزایش میزان کلسترول موجود در غذا، میزان سنتز کلسترول در بدن کاهش پیدا می کند که این روش وضعیت کلسترول را تثبیت خواهد کرد. برای مصرف و خرید تخم مرغ نیاز به اطلاع از قیمت عمده تخم مرغ سبز دارید که در صورت تمایل می توانید با نمایندگی تخم مرغ سبز تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

با توجه به مطالب بالا و مطالعات گوناگونی که در این زمینه انجام شده است، باید بگوییم که تخم مرغ یک منبع غنی پروتئینی و شامل املاح و ویتامین هایی می باشد که می توان به ارزش غذایی تخم مرغ سبز پی برد. بخش اعظم چربی هایی که در زرده تخم مرغ موجود می باشد از نوع غیراشباع بوده و با افزایش کلسترول خون هیچ ارتباطی ندارد و می تواند کلسترول خون بدن هر فرد را کاهش دهد، به شرطی که مصرف آن را با غذاهایی از نوع چربی اشباع شده جایگزین کرد. بنابراین توصیه می کنیم از کلسترول موجود در تخم مرغ نهراسید و در برنامه غذایی روزانه خود از یک عدد تخم مرغ سبز استفاده نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *