تزیین سفره هفت سین با تخم مرغ سبز

تزیین سفره هفت سین با تخم مرغ سبز

تزیین سفره هفت سین با تخم مرغ سبز

تزیین سفره هفت سین با تخم مرغ سبز

از سالیان گذشته تا به امروز ایرانیان بر سر سفره های عید نوروز خود تخم مرغ های رنگی و تزیین شده زیبایی می گذارند. ممکن است اغلب مردم درباره فلسفه تخم مرغ های زیبای سفره ی هفت سین اطلاعاتی نداشته باشند. در واقع تخم مرغ های زیبایی که در عید نوروز در سفره ی هفت سین اغلب خانواده ها وجود دارد، نشانی از رشد و افزایش خوبی و نیکی ها می باشد و یا به معنای دیگر می توان این طور توصیف کرد که نماد رشد و شکوفایی در سالی که شروع می شود، است که می خواهند سال جدید خود را پربارتر از سال های گذشته شروع کنند. در ادامه مطلب چند نمونه از روش های تزیین تخم مرغ سبز سفره ی هفت سین و همچنین اطلاعات کامل درباره چرایی وجود تخم بر سر سفره ی هفت سین ایرانیان توضیحات جامع تری ارائه می دهیم.

فلسفه تخم مرغ رنگی سفره هفت سین چیست؟

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم وجود تخم مرغ رنگی در سفره ی هفت سین ایرانیان به دور از علت و داشتن فلسفه نیست. در واقع تخم مرغ نماد و نشانه ای از نژاد و نطفه می باشد که فلسفه آن به این معنا است که این نطفه سریع تر باید جان بگیرد ، رشد کند و شکوفا شود.

تزیین تخم مرغ رنگی هفت سین

معمولا اغلب مردم برای تزیین تخم مرغ های سفره هفت سین از تخم مرغ های طبیعی و یا مصنوعی استفاده می کنند . برای طراحی ، تزیین و رنگ آمیزی تخم مرغ های هفت سین می توانید از مواد طبیعی از جمله پوست انار ، پوست پیاز ، زردچوبه و لبو استفاده نمایید. در این بخش چند نمونه از راهکارهای تزیین تخم مرغ سبز پورعلی را برایتان شرح می دهیم.

تزیین تخم مرغ سبز با استفاده از مداد شمعی آب شده

برای این که تخم مرغ ها را با مداد شمعی به رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید ابتدا باید تخم مرغ ها را بجوشانید ، تا زمانی که هنوز تخم مرغ ها داغ هستند آن ها را با حوله نگه دارید و بر روی آن به دلخواه نقاشی بکشید . گرمای تخم مرغ ها باعث می شود که مداد شمعی ها آب شوند ، بعد از خشک شدن، رنگ تخم مرغ ها براق تر شده و محکم می شوند. همچنین می توانید برای این که تخم مرغ ها خشک شوند آن ها را در روی در بطری نوشابه فرار دهید.

تزیین تخم مرغ سبز با استفاده از جوش شیرین

درون یک ظرف مقداری جوش شیرین بریزید ، پس از آن پودر رنگی که تهیه کرده اید را بر روی جوش شیرین بریزید ، سپس تخم مرغ های آب پز شده را درون پودر ها قرار دهید و درآخر مقداری سرکه بر روی همه ی آن ها اضافه کنید . این ترکیب باعث به وجود آمدن حباب های رنگی بر روی تخم مرغ ها می شود و سطح تخم مرغ ها را کاملا می پوشاند. می توانید تخم مرغ ها را از آن ترکیب بیرون آورید و بگذارید روی شانه تخم مرغ تا خشک شود.

تزیین تخم مرغ سبز با استفاده از آبرنگ

برای این که تخم مرغ ها را با آبرنگ تزیین و طراحی کنید ابتدا تخم مرغ ها را با مخلوط ۵۰- ۵۰ از آب و سرکه تمیز کنید سپس با استفاده از یک قاشق یک بار مصرف آب رنگ را روی تخم مرغ بریزید و اجازه دهید خشک شود. توجه داشته باشید برای این که رنگ بعدی را روی تخم مرغ بریزید، باید حتما رنگ قبلی خشک شود زیرا در غیر این صورت رنگ ها با یکدیگر قاطی شده و ترکیب رنگی را که می خواهید را به شما نمی دهد.

رنگ های طبیعی برای تزیین طبیعی تخم مرغ سبز

برای این که تخم مرغ ها را به رنگ نارنجی در آورید می توانید از پوست پیاز قرمز استفاده کنید.

چای می تواند تخم مرغ های تزیینی شما را به رنگ قهوه ای رو به قرمز در آورد.

اگر می خواهید تخم مرغ های سفره هفت سین خود را به رنگ صورتی یا قرمز در آورید می توانید از چغندر رنده شده استفاده کنید.

برای رنگ قهوه ای” شکلات ” برای رنگ زرد “زردچوبه” و برای رنگ سبز می توانید از” برگ اسفناج “استفاده کنید.

توجه داشته باشید که می توانید برای براق شدن رنگ و سطح تخم مرغ ها پس از این که رنگ آمیزی آن تمام شد روی آن کمی روغن بمالید.

همچنین می توانید برای خرید تخم مرغ سبز پورعلی جهت تزیین سفره های هفت سین خود و جهت دریافت اطلاعات کامل درباره قیمت عمده تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک) بر روی لینک کلیک نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *