تشخیص تخم مرغ سالم

تشخیص تخم مرغ سبز ( تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک) سالم

تشخیص تخم مرغ سبز ( تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک) سالم

تشخیص تخم مرغ سبز ( تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک) سالم

میانگین مصرف تخم مرغ هر شخص در سال باید حدودا ۳۰۰ تا باشد اما میانگین مصرف تخم مرغ مردم در ایران سالانه حدودا ۱۶۰ تا می باشد که این موضوع نشان می دهد که افراد از مفید بودن این ماده غذایی غافل بوده و با تفکر اینکه که این ماده به دلیل داشتن کلسترول باعث چاقی می شود آن را از سبد غذایی خود حدف می کنند. به جرات می توان گفت که تخم مرغ یکی از مهم ترین منابع تامین پروتئین برای انسان است بنابراین اطلاع از نحوه ی تشخیص تخم مرغ سالم از تخم مرغ بد و فاسد جزو الزامات می باشد. حال ممکن است است این سوال برای شما عزیزان مطرح شود که چگونه می توانیم بگوییم که یک تخم مرغ، تازه است؟ ما تلاش نموده ایم در این مقاله راهکارهایی برای تشخصیص تخم مرغ سالم از فاسد را برای شما ارائه دهیم اما لازم است قبل از آن بگوییم که تخم مرغ سبز پورعلی هدف خود را بر تولید تخم مرغ هایی قرار داده است که نه تنها هیچ گونه خطری برای انسان ندارد بلکه به دلیل ارگانیک بودن و عدم استفاده از رنگ دانه های مصنوعی همچنین تولید اتوماتیک و بدون دخالت دست بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل فروش فوق العاده، محصولات این مجتمع تولیدی همواره تازه بوده و به هیچ عنوان محصول کهنه به فروش نمی رسد.

صفر تا صد تشخیص تخم مرغ تازه از کهنه

  • ظاهر پوسته تخم مرغ: همانطور که می دانید پوسته تخم مرغ از مواد پروتئینی تشکیل شده و مواد داخل آن را از نفوذ میکروب ها، باکتری هایی که توانایی رشد در زرده تخم مرغ را دارند، محافظت می کند. به همین دلیل سالم بودن پوسته تخم مرغ یکی از فاکتورهای کلیدی سالم بودن یک تخم مرغ می باشد. پوسته تخم مرغ باید به بدون هیچگونه لک و شکستگی باشد.
  • روش تست و تشخیص تخم مرغ تازه با یک لیوان آب: برای تشخیص سالم بود تخم مرغ می توانید از ترفند لیوان آب استفاده کنید. در ابتدا در یک لیوان بزرگ مقداری آب بریزید سپس تخم مرغ را درون آن قرار دهید اگر تخم مرغ روی سطح آب قرار گرفت تخم مرغ فاسد است اما اگر به صورت عمودی در آب فرو رفت تخم مرغ سالم است.
  • تشخیص تخم مرغ سالم از طریق صدا: تخم مرغ را کنار گوش خود قرار داده و آن را تکان دهید اگر صدای مانند حرکت زده در میان سفیده را شنیدید، بهتر است تخم مرغ را مصرف نکنید اما گر صدایی نشنیدید تخم مرغ سالم است.
  • چالازا لکه ی سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ: چالازا ماده ای سفید رنگ و انعطاف پذیر اطراف زرده تخم مرغ است که کمک میکند زرده حالت کروی بودن خود را در مرکز تخم مرغ حفظ کند. این ماده به راحتی قابل مشاده است و هر قدر اندازه چالازا بیشتر باشد تخم مرغ سالم تر است.
  • تشخیص تخم مرغ سالم از طریق بو کردن: یکی از راه های تشخیص تخم مرغ سالم از تخم مرغ فاسد این است که پوسته تخم مرغ را بو کنید اگر بوی ناخوشایند و قوی حس کردید تخم مرغ نا سالم است.
  • تشخیص تخم مرغ سالم از طریق شکل ظاهری: شکل تخم مرغ تازه به این حالت است که: زرده کروی شکل و حجم دار روبه بالا و سفیده در اطراف آن قرار می گیرد ، به صورتی که پخش نشود.

از شستن تخم مرغ هنگام مصرف بپرهیزید!!!!

بسیاری از افراد با خود فکر می کنند که اگر قبل از شکستن تخم مرغ آن را بشوند آلودگی های آن برطرف می شود اما باید بگوییم که هرگز این کار را نکنید چرا که با این کار راه را برای ورود آلودگی های شیمیایی از طریق تماس دست، هوا و … فراهم می کنید بنابراین همیشه از تخم مرغ های بسته بندی شده استفاده کنید. این مجتمع بزرگ به تولید تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک در بسته بندی های مناسب و به دور از آلودگی می پردازد.

ممکن است این سوال برای شما خریداران عزیز مطرح شود که هنگام خرید عمده تخم مرغ چگونه می توان از سالم و تازه بودن تخم مرغ ها اطمینان حاصل کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هنگام خرید تخم مرغ دقت کنید که از تولیدکنندگان معتبر مانند تخم مرغ سبز پورعلی خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *