خلاقیت با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

خلاقیت با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

خلاقیت با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

خلاقیت با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

به دلیل این که تخم مرغ سبز دارای خواص، پروتئین و ویتامین های گوناگونی می باشد، از دیر باز تاکنون مصرف آن در تمامی سنین توصیه شده است. دانشمندان با مطالعه ویتامین ها و خواص موجود در تخم مرغ سبز به این نتیجه دست یافته اند که والدین و خانواده ها می بایست این غذای سالم و خوشمزه را به هیچ عنوان از وعده ی غذایی کودکان خود حذف نکنند. می توان این ماده غذایی خوشمزه و مفید را به صورت مختلفی طبخ کرد. حتی به دلیل این که تخم مرغ سبز پورعلی دارای خواص بسیاری می باشد، می توان از آن به عنوان یک غذای کامل استفاده کرد. از آن جهت که تخم مرغ سبز سرشار از ویتامین B ، اسید چرب امگا۳ ، روی و ید می باشد ، حالت های خستگی و بی حوصلگی را در انسان از بین می برد و با داشتن عنصر کولین باعث تقویت و بهبود عملکرد حافظه می شود. علاوه بر خواص غذایی و مفید تخم مرغ سبز می توانید با استفاده از پوسته ی تخم مرغ سبز برخی از وسایل ساده خانه تان را به طرز شگفت انگیزی زیبا و جالب تزیین نمایید.

خلاقیت و تزیین وسایل خانه با پوسته تخم مرغ سبز

یکی از کارهای لذت بخش برای خانم ها و آقایان تزیین وسایل خانه با استفاده از دور ریختنی ها می باشد. ولی آیا فقط با استفاده از پارچه و یا چوپ می توان این کار را انجام داد؟ قطعا اینطور نیست، زیرا برای تزیین وسایل خانه صرفا نباید از پارچه و چوب استفاده کرد بلکه می توان از وسایل دور ریختنی دیگر هم ایده گرفت و خلاقیت به خرج داد. پوسته تخم مرغی که برای صبحانه استفاده کرده اید، نمونه ای از این وسایل می باشد که می توانید خلاقیت های بسیاری با آن انجام دهید. در ادامه چند روش برای تزیین وسایل خانه با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز را برایتان شرح می دهیم.

تزیین گلدان با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

برای این کار مقداری پوسته ی تخم مرغ، گلدانی که می خواهید آن را تزیین کنید، آبرنگ یا ماژیک، مقوا، چسب مایع یا چسب چوب لازم می باشد. نحوه کار به این صورت می باشد که ابتدا باید پوسته ی تخم مرغ را به تکه های کوچک تقسیم کنید، سپس آن ها را با آبرنگ و ماژیک به دلخواه خود رنگ آمیزی کنید. پس از آن که پوسته ها را به رنگ دلخواهتان درآوردید با استفاده از قلمو، چسب چوب رقیق را روی تمامی سطوح کار بزنید، زیرا این کار باعث می شود پوسته های تخم مرغ سبز محکم تر شوند و به راحتی ترک نخورند. سطح گلدان را با استفاده از چسب چوب بپوشانید، سپس تکه های پوسته ی تخم مرغ سبز را بر روی گلدان بچسبانید.

تزیین قاب با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

برای تزیین قاب عکس با استفاده از پوسته تخم مرغ وسایل مورد نیاز عبارت است از یک قاب عکس فلزی و یا چوبی ساده، پوسته تخم مرغ سبز، چسب و رنگ اکریلیک. نحوه انجام این کار به این صورت می باشد که ابتدا روی قاب خطوط نامنظمی را بکشید، سپس مقداری از چسب چوب شفاف را بر روی قاب بریزید و یک تکه از پوسته ی تخم مرغ را روی زمینه ی کار قرار دهید ، سپس با استفاده از یک خلال دندان پوسته را کمی فشار دهید. با این کار پوسته ی تخم مرغ سبز به تکه های کوچکتری تقسیم می شود، روی پوسته ها را چسب بزنید و با همین روش باقی پوسته ها را هم بچسبانید. زمانی که تمامی قسمت های مد نظرتان را با پوسته پوشاندید، بر روی آن اکریلیک سفید بزنید و اجازه دهید خشک شود، سپس تمام قاب را با اکریلیک قهوه ای رنگ کنید و پس از این که رنگ روی قاب خشک شد، با شاپان سیاه بر روی کار بزنید و یا با استفاده از اسفنج اضافه های آن را بگیرید به این صورت که فاصله بین ترک ها پر شده باشد و بر روی کار فقط یک سایه کم رنگ ایجاد شود.

ساخت جا شمعی با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز

می توانید با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز پورعلی جا شمعی های زیبا با رنگ های متفاوت بسازید به این صورت که ابتدا پوسته تخم مرغ را با رنگ دلخواهتان رنگ کنید، سپس پارافین را به تکه های کوچک خرد کنید و بر روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود. پس از ذوب شدن پارافین ها می توانید رنگ دلخواهتان را به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از شمع های قدیمی که در منزل دارید هم استفاده نمایید و به جای پارافین آن ها را اضافه کنید. البته بهتر است قبل از این که پارافین ها را داخل پوسته بریزید، اجازه دهید کمی خنک شود تا پوسته تخم مرغ ترک نخورد.

لازم به ذکر است که می توانید برای خرید تخم مرغ به نمایندگی تخم مرغ سبز مراجعه نمایید . همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت عمده تخم مرغ سبز بر روی لینک کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *