درمان سوختگی با سفیده تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک (سبز)

درمان سوختگی با سفیده تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک (سبز)

درمان سوختگی با سفیده تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک (سبز)

درمان سوختگی با سفیده تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک (سبز)

همانطور که می دانید سفیده تخم مرغ حاوی مقدار زیادی پروتئین می باشد و همچنین از آن برای زیبایی پوست و ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می کنند، اما شاید برای شما جالب باشد که سفیده تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک می تواند تا حد زیادی درد ناشی از سوختگی را کاهش می دهد و اثرات آن را نیز از بین می برد. تخم مرغ حاوی مقدار زیادی پروتئین و آلبومین می باشد که باعث می شود پوست شما به راحتی تنفس کند، همچنین زنان مصر باستان، چین و شبه جزیره عربستان برای زیبایی پوست و موی خود از این ماده بسیار مغذی استفاده می نمودند. در این مقاله سعی کرده ایم نحوه استفاده از سفیده تخم مرغ برای درمان سوزش های ناشی از سوختگی و محو نمودن اثرات سوختگی به شما عزیزان آموزش دهیم، بنابراین پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

درمان سوختگی با سفیده تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک (سبز)

همه ما درد ناشی از سوختگی را احساس کرده ایم و ممکن است از آثار به جا مانده از این سوختگی بسیار ناراحت باشیم، چرا که زیبا شدن و زیبایی حق بی چون و چرای بشریت می باشد. در این بند از مطلب می خواهیم راهکاری ساده و بسیار ارزان را برای کاهش درد و سوزش سوختگی و درمان اثرات آن بپردازیم. اگر عضوی از بدن شما و یا فردی از اطرافیانتان دچار سوختگی شد، می توانید با استفاده از سفیده تخم مرغ به راحتی آن را درمان کنید. برای درمان، شما باید عضو آسیب دیده (دچار سوختگی شده) را ابتدا با آب سرد شست و شو دهید و در مرحله بعد سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کرده و آن را هم بزنید تا یک دست شود و در آخر مایع تهیه شده را بر روی قسمت آسیب دیده بدن بمالید، اجازه دهید سفیده بر روی پوست شما خشک شود (خشک شدن سفیده بر روی پوست مانند یک محافظ عمل می کند). هر ۶۰ دقیقه یکبار لایه دیگر از این ماده بر روی پوست آسیب دیده قرار دهید. این کار به شما کمک می کند که در ساعت های اول سوختگی سوزش و درد شما کمتر شود و بعد از چند روز نیز هیچ اثری از سوختگی بر روی پوست شما نخواهد ماند.

سفیده تخم مرغ چگونه باعث بهبود سوختگی می شود؟

در سفیده تخم مرغ پروتئینی به نام کلاژن وجود دارد که بیرون از ماتریکس سلول جانوران قرار داشته و به مقدار زیادی در بدن یافت می شود. کلاژن سرشار از ویتامین بوده و موجب تسریع در بهبود اثرات سوختگی می گردد. در واقع مواد تشکیل دهنده کلاژن به صورت بافت های هم بند بوده، ولی تنوع آن زیاد است. کلاژن زیاد در سفیده تخم مرغ باعث تسریع در بهبود اثرات ناشی از سوختگی می شود. لازم به ذکر است که شیوه گفته شده برای درمان و بهبود سوختگی، در کلاس های آموزشی آتش نشان ها نیز گفته می شود.

لازم به ذکر است که، استفاده از تخم مرغ های پاستوریزه ای که دائما توسط کارشناسان دامپزشکی کشور از لحاظ میکروبی و ویروسی کنترل می شود و هربار مورد تایید قرار می گیرد، مانند تخم مرغ سبز پورعلی می تواند تاثیر بیشتری در بهبود اثرات سوختگی داشته باشد. شما می توانید برای خرید تخم مرغ به نمایندگی تخم مرغ سبز مراجعه کنید. همچنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت عمده تخم مرغ کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *