چرا نباید تخم مرغ سبز را خام مصرف کرد؟

چرا نباید تخم مرغ سبز را خام مصرف کرد؟

چرا نباید تخم مرغ سبز را خام مصرف کرد؟

چرا نباید تخم مرغ سبز را خام مصرف کرد؟

تخم مرغ به عنوان یکی از سالم ترین و بهترین غذاهای دنیا شناخته شده که به تنهایی می تواند بسیاری از مواد مورد نیاز بدن انسان را تامین کند، به شرط آنکه درست مصرف شود. بسیاری از بدنسازن و ورزشکاران با خود می پندارند که اگر تخم مرغ را به صورت خام مصرف کنند، پروتئین بیشتری را جذب بدن خود می کنند، باید بگوییم که از مصرف تخم مرغ به صورت خام شدیدا بپرهیزید، چرا که به مرور زمان باعث وارد شدن میکروبی به نام سلمونلا در بدن می گردد که خطر ابتلا به بیمارهای چشمی و پوستی را افزایش می دهد. همانطور که می دانید مصرف تخم مرغ به صورت پخته سرشار از پروتئین، ویتامین، املاح و مواد معدنی می باشد، چرا با درست مصرف نکردن آن علاوه بر اینکه مواد مورد نیاز بدن خودمان را تامین نکنیم بلکه باعث بروز بسیاری از بیماری ها شویم. لازم به ذکر است که مصرف تخم مرغ به صورت خام باعث جذب نشدن مواد مغذی نیز می گردد.

چرا خوردن تخم‌ مرغ خام، باعث جذب پروتئین و مواد مغذی را کاهش می دهد؟

تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک شامل چند نوع (حدودا ۹) اسید آمینه مهم می باشد، که هر کدام از این مواد به نوعی مورد نیاز بدن انسان می باشد. با توجه به تحقیقات به عمل آمده، محققان دریافته اند که مصرف تخم مرغ به صورت پخته شده باعث جذب ۹۰ درصد از پروتئین موجود در تخم مرغ می گردد، اما در مقابل مصرف تخم مرغ به صورت خام باعث جذب تنها ۵۰ درصد از پروتئین موجود در تخم مرغ می شود. با توجه به موارد گفته شده به جرات می توان گفت که مصرف تخم مرغ به صورت پخته شده می تواند تا ۸۰ درصد هضم و جذب این ماده غذایی را افزایش دهد، همچنین مصرف تخم مرغ به صورت خام مانع از جذب مواد مغذی دیگر مانند ویتامین B-5، ویتامین A، پتاسیم و فسفر و … در بدن می گردد.

آیا ممکن است تخم مرغ خام آلوده به باکتری باشد؟

همانطور که پیش تر گفته شد تخم مرغ خام ممکن است آلوده به میکروبی به نام سالمونلا باشد که به مرور باعث بروز بیماری های پوستی و چشمی شود، این میکروب معمولا در پوست تخم مرغ دیده شده اما این احتمال وجود دارد که به داخل تخم مرغ نیز راه پیدا کند. مسمومیت ناشی از مصرف تخم مرغ خام به صورت دل پیچه، حالت تهوع، اسهال، سردرد و تب مشاهده می شود، که علائم گفته شده ممکن است حداکثر دو روز بعد از مصرف تخم مرغ خام ظاهر و تا یک هفته نیز ادامه پیدا کند. اما استفاده از تخم مرغ هایی که به صورت مکانیزه، بدون دخالت دست و بدون آنتی بیوتیک تولید می شود مانند تخم مرغ سبز پورعلی می تواند تاثیر می تواند تا حد زیادی از مسمومیت های گفته شده جلوگیری کند.. شما می توانید برای خرید تخم مرغ به نمایندگی تخم مرغ  سبز مراجعه کنید. همچنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت عمده تخم مرغ کلیک کنید.

راهکارهایی جهت کاهش عفونت های باکتریایی موجود در تخم مرغ

با توجه به اهمیت مصرف تخم مرغ برای تامین مواد مورد نیاز بدن و از جهت دیگر نگرانی افراد از خطر بروز مسمومیت های ناشی از بروز باکتری به بدن، تصمیم گرفته ایم در این بند از مطلب راهکار هایی را در جهت کاهش عفونت های باکتریایی موجود در تخم مرغ را برای شما ارائه دهیم. لازم به ذکر است که راهکارهای گفته شده باکتری های موجود در این ماده غذایی را کامل از بین نمی برد.

  • از خرید تخم مرغ های بدون تاریخ تولید و انقضا خودداری کنید.
  • به هیچ عنوان تخم مرغ های شکسته و یا تمیز نیستند را خریداری نکنید.
  • از نگهداری تخم مرغ در دمای اتاق بپرهیزید، چرا که باعث رشد میکروب ها می شود.
  • تخم مرغ در در دمای مناسب یخچال نگهداری کنید.
  • تخم مرغ را از سوپرمارکت ها، فروشگاه ها معتبر خریداری کنید.

عفونت های باکتریای نوزادان و کودکان، سالمندان، مادران باردار و افراد مبتلا به بیماری های سیستم ایمنی را بیشتر از افراد دیگر تهدید می کند، بنابراین این دسته از افراد باید بیشتر مراقب باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *