کاربرد های پوست تخم مرغ سبز

کاربرد های پوست تخم مرغ سبز

کاربرد های پوست تخم مرغ سبز

کاربرد های پوست تخم مرغ سبز

فواید پوست تخم مرغ سبز (بدون آنتی بیوتیک) بسیار زیاد است که اکثرافراد از آن بی اطلاع هستند. در حالی که می توان از آن برای موارد مختلفی که در ادامه مطلب ذکر خواهیم کرد، استفاده کنیم. خلاقیت با استفاده از پوسته تخم مرغ سبز بسیار پرکاربرد است و شاید شما بدتان نیاید که قبل از آنکه پوست تخم مرغ را دور بیندازید، استفاده هایی از آن داشته باشید. تخم مرغ دارای مقادیری کلسیم می باشد که می توان علاوه بر بهره مند شدن از آن در پخت و پز، با روش های دیگری نیز از این ماده مهم استفاده کرد.

استفاده از پوست تخم مرغ برای دفع حشرات

شاید شما نیز در خانه تان گل و سبزیجات پرورش می دهید اما به دلیل وجود کرم و حشرات، نتیجه خوبی کسب نمی کنید. یک روش بسیار کاربردی و موثر استفاده از پوست تخم مرغ خیس خورده، برای دفع حشرات است.

رفع گرفتگی لوله های فاضلاب با پوسته تخم مرغ

برای بسیاری از خانم های خانه دار بارها پیش آمده که لوله تخلیه سینک کیپ شده و گرفته می شود. برای حل این مشکل می توانید پوسته تخم مرغ را به قطعات کوچک تقسم کنید و اجازه دهید که همراه با آب از لوله ها عبور کند. پوسته تخم مرغ در مسیر حرکتش قطعات مواد غذایی را جذب کرده و به مرور آن ها را تجزیه می کند. همچنین بهتر است که برای جلوگیری از گرفتگی لوله های فاضلاب به طور مداوم از پوسته تخم مرغ بر روی صافی فلزی سنک استفاده کنید زیرا این کار باعث می شود مواد جامد و چربی ها بر پوسته جذب شوند.

پاک کننده قوی سطوح با پوسته تخم مرغ

اگر بر روی هر سطوحی لک ایجاد شده و با هیچ روشی از بین نمی رود، از پوسته تخم مرغ استفاده کنید. برای این کار پوسته تخم مزغ را به قطعات ریز تبدیل کنید و سپس همراه با مایع ظرفشویی، با یک اسفنج بر سطح لکه دار بکشید و از تائیر آن شگفت زده شوید.

استفاده از پوسته تخم مرغ به عنوان کود

برای تهیه کود لازم نیست که هزینه زیادی کنید و می توانید از پوسته تخم مرغ به عنوان یک کود استفاده کنید زیرا پوسته تخم مرغ منبع غنی از کلسیم و دیگر عناصر و مواد معدنی مهم برای رشد گیاه می باشد. برای این کار پوسته تخم مرغ ها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و آن را بر روی خاک قرار دهید. پوسته تخم مرغ در حاصلخیزی خاک بسیار موثر است و همچنین در تامین کلسیم گلدان های فلفل، بادمجان و گوجه فرنگی، نقش دارد.

پوسته تخم مرغ به عنوان یک شوینده

یکی دیگر از کاربردهای پوسته تخم مرغ، استفاده از آن به عنوان تمیز کننده لباس و ظروف است. پودر پوسته تخم مرغ در کنار آب و صابون برای از بین بردن لکه های سرسخت ظروف، بسیار موثر است. همچنین برای داشتن لباس های تمیزتر و براق تر می توانید مقداری پوسته تخم مرغ را در به همراه لیمو، درون یک کسیه توری قرار داده و آن را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و بعد از شستن لباس ها، تاثیر آن را ببینید.

استفاده از پوسته تخم مرغ به عنوان گلدان

برای تهیه گلدان از پوسته تخم مرغ، می توانید یک شکستگی کوچک در آن ایجاد کنید و دانه یکی از میوه ها را (برای مثال دانه سیب) در داخل آن قرار دهید و تا زمانی که دانه سبز شود، می توانید از پوسته به عنوان گلدان استفاده نمایید.

استفاده از پوسته تخم مرغ به عنوان جاشمعی

یکی از کاربردهای جالب تخم مرغ بدون آنتی بیوتیک (سبز)، استفاده از آن به عنوان جا شمعی است. برای این کار در تخم مرغ یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و محتویات آن را در ظرفی خالی نمایید تا بعدا از آن استفاده کنید. حال می توانید شمع مذاب را به آرامی داخل آن بریزید و اجاز دهید که سفت شود.

تامین غذای پرندگان

پوسته تخم مرغ به دلیل داشتن کلسیم، منبع غذای خوبی برای پرندگان محسوب می شود و به تخم گذاری آن ها کمک می کند.

تهیه ماسک صورت از پوسته تخم مرغ

برای تهیه ماسک تخم مرغ پوسته تخم مرغ تبدیل به پودر کنید و سپس آن را به سفیده مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بر روی صورتتان بماند و سپس آن را با آب ولرم شستشو دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *